پیش درآمدی بر پروژه اپتریوم - قسمت اول

پیش درآمدی بر پروژه اپتریوم - قسمت اول
28 نوامبر 2018 مگ مانی
(0 رای‌ها)

پیش درآمدی بر پروژه اپتریوم - قسمت اول

اظهاراتی در رابطه با هدف این مقاله:

ارتباطات عمومی ما، که شامل این مقاله نیز می شود، ممکن است حاوی " بیانیه آینده نگری" نیز باشد که این مربوط به آینده است، نه گذشته و اتفاقات آن. در این زمینه، ... معمولا به انتظارات آینده ی کسب و کار و مالی ما می پردازد. عملکرد و گاهی اوقات کلماتی مانند: انتظار، پیشدستی کردن، قصد، برنامه، باور، جستجو، مشاهده کردن، خواهد شد، شده است، برآورد یا پیش بینی.

این ... که شامل پیش بینی و برآورد های ما میشود مربوط به آن زمان بندی و استراتژی، برنامه ها می باشد. که هدف ما از این اظهارات آینده نگری در رابطه با انتظارات و پیش فرض های فعلی در مورد آینده این است که بصورت پیشنهاد در اختیار شما قرار دهیم.

در صورتی که ما این مفروضات را کاملا منطقی بدست می آوریم, که آنها در حوزه: کسب و کار، اقتصاد، ریسک های رقابتی، احتمالات و ... که اکثر آنها برای پیش بینی بسیار دشوار هستند و بسیاری از آنها فراتر از کنترل هستند و میتوانند به تنهایی نتایج و یا دستاورد های آینده را از روند اصلی منحرف کنند.

خوانندگان نباید به متون آینده نگری ما اتکا کنند و ما هیچ تعهدی برای به آپدیت کردن پیش فرض ها و مطابقت صدرصدی با نتایج اصلی و واقعی نداریم مگر اینکه  براساس قوانین مورد نیاز باشد.

خلاصه اجرایی:

در دنیای اتصالات و یکپارچه ی امروز، فعالیت های اقتصادی در کسب و کار های اینترنتی شکل می گیرند که متضمن ملی، جغرافیایی و مرز های قضایی است. معاملات معمولا شامل زیرشاخه های مختلفی مانند: خریداران، فروشندگان و واسطه هایی مثل بانک ها و حسابران و یا دفاتر اسناد رسمی می باشد. در بیزینس معمولا از چندین دفترکل برای پیگیری مالکیت دارایی و انتقال دارایی بین زیرشاخه ها برای کسب و کار خود استفاده می کند. این دفاتر برای سیستم های ضبط و برای فعالیت های اقتصادی و منافع تجاری هستند. در کسب و کارهای امروزی، در بسیاری از موارد این دفاتر ناقص هستند. امروزه آنها ناکارآمد، گران و ممکن است به تقلب و سواستفاده بپردازند.

این مشکلات ناشی از تکیه بر سیستم های متمرکز، اعتمادی، و سیستم های حقوقی و شخص ثالث است که توسط موسسات مالی ایجاد شده و مورد استفاده کلینیک ها و سایر نهاد های سازمانی مورد استفاده قرار می گیرند. این سیستم های اسنادی منجر به کمبود و کاهش معاملات می شود، این کمبود شفافیت و همچنین حساسیت به فساد و تقلب، پتانسیل بیشتری برای این موضوع ایجاد می کند. بجای تکیه بر شخص ثالث برای انجام معاملات داخلی، از "گره" بعنوان عضو در شبکه بلاک چین در پروتکل اجتماعی از کریپتوگرافیک هش و محتوای هدر برای اطمینان از یکپارچگی معاملات  استفاده می کنند.
الف) شبکه ی غیر متمرکز، یکپارچه سازی شبکه بلاک چین مانع از کاربر تک نفره و یا گروهی از شرکت کنندگان از کنترل زیرساخت ها و یا تضعیف کل سیستم. کاربران شبکه، همگلی یکسان اند و صرف نظر از وضعیت و منافع فردی خود به پروتکل ها پایبند هستند.

آزمایشگاه اوپتریوم، یک شرکت جهانی FinTech و عضو لینوکس، Hyperledger و Crypto Valley Foundation است. در اتحادیه اروپا برای fiat-to-crypto و crypto-to-fiat اکسچنج کارنسی و خدمات eWallet مجاز است. اکوسیستم اوپتریوم با استفاده از یک بخش اختصاصی، حریم شخصی، چند شبکه بلاک چین خصوصی تقسیم بندی شده، که  MultisecureTM است و معاملات مولتی کارنسی را فراهم می کند. این اکوسیستم در پلت فرم Hyperledger از تاییدیه پویای BiometricsTM و معامله ی چندرسانه ایی فوری استفاده می کند و به افراد و شرکت ها اجازه ی ایمن نگه داشتن دارایی های دیجیتال خود و انجام معاملات سریع در سراسر جهان با نرخ بیش از 100000 معامله در ثانیه را می دهد. این موضوع در نوامبر 2018، آزمایشگاه های اوپتریوم با فروش اصلی به سرمایه گذاران معتبر ایالات متحده آمریکا تحت قانون 506(c)، و سرمایه گذاران غیر آمریکایی تحت مقرات اوراق بهادار (Act) در سال 1993، پیش بینی شده است.

معرفی

اوپتریوم چیست:

در حالی محبوبیت و ارزش پول دیجیتال در پنج سال گذشته بسیار افزایش یافته است، اما قابلیت استفاده ی راحت را ندارد. تعداد افرادی که دارایی دیجیتالی دارند، بطور قابل ملاحظه ایی افزایش یافته است، اما این افراد نمی توانند این ارز ها را به تحقق برسانند تا بتوانند ارزش های دیجیتال را در دنیای واقعی استفاده کنند. خرید کالا ها و استفاده از خدمات با این دارایی بسیار پیچیده است، حتی در مواردی که این ارز ها را قبول می کنند و این مسئله برای صاحبان کسب و کار نیز صادق است. اکوسیستم اوپتریوم با استفاده از یک بخش اختصاصی، حریم شخصی، چند شبکه بلاک چین خصوصی تقسیم بندی شده، که  MultisecureTM است و معاملات مولتی کارنسی را فراهم می کند. این اکوسیستم در پلت فرم Hyperledger از تاییدیه پویای BiometricsTM و معامله ی چندرسانه ایی فوری استفاده می کند و به افراد و شرکت ها اجازه ی ایمن نگه داشتن دارایی های دیجیتال خود و انجام معاملات سریع در سراسر جهان با نرخ بیش از 100000 معامله در ثانیه را می دهد. این پلت فرم همچنین می تواند بخش (KYC) (KnowYour Customer) و (KRS) (Key Recovery Service) را در شبکه بلاک چین خصوصی ذخیره کند. تمرکز اوپتریوم بر معاملات مالی و نیاز های سرمایه گذاری شرکت و تجارت الکترونیک است. اکوسیستم اوپتریوم، همچنین از هرگونه مبادله ایی که در بلاک چین امکان پیر باشد، پشتیبانی می کند. اینها شامل کسانی هستند که معاملاتی شامل دارایی های دیجیتال، سند قانونی همراه با احراز هویت، معاملات املاک و مستغلات و بسیاری دیگر از این دسته معاملات می باشد.

چشم انداز

آزمایشگاه Optherium یکی از اعضای لینوکس و Hyperlegger Fundations و انجمن Crypto Valley است. این شرکت براساس استاندارد های جدید از راهکار های خصوصی بلاک چین ساخته شده است. این شرکت یک روش منحصر به فرد برای تبدیل و تایید اعتبار از طریق مسنجر را پیش بینی می کند که نتیجه آن توانایی کاربرد در خرید، فروش، ارسال و یا پرداخت بلافاصله با استفاده از دارایی دیجیتال در سراسر جهان می باشد. علاوه بر این، این شرکت بسیار امن ساخته شده است، محیط ذخیره سازی اطلاعات بسیار حساس با استفاده از فن آوری های خصوصی بلاک چین است. این نوآوری یک استاندارد بلاک چین جدید در FinTech و جوامع توسعه نرم افزاری به ارمغان می آورد.

اقتصاد دیجیتال

تنها در سال گذشته، اقتصاد دیجیتال جهانی چنان رشد کرده است که امروزه از 25 بیلیون دلار به 270 بیلیون دلار افزایش پیدا کرده است.

علی رغم نوسانات موجود در صنعت، روند صعودی و رو به رشد بود و نشانه های قوی وجود دارد که این امر ادامه خواهد یافت، آینده قابل پیش بینی یکی از معیار های برجسته رشد تعداد کاربران درگیر در اقتصاد دیجیتال می باشد. اوپتریوم معتقد است  که بیش از 50 میلیون کاربر منحصر به فرد وجود دارد که که امروزه برخی از دارایی های دیجیتال را در بازار نگه می دارد. این کاربران دارای حداقل یکی از 140 کیف پول در دسترس هستند که استفاده و امنیت اش را در اختیار دارند. این یک بهبود قابل توجهی در امنیت است در حالی که در ذخیره سازی کریپتو در یک کیف پول "hot" رمزنگاری می شود. یک مقاله ایی اخیرا در Fortune محاسبه کرده است که از 2011، نزدیک به 5 میلیون بیت کوین به سرقت رفته است، که نشان از بین رفتن 10 بیلیون دلار آمریکا است. 4 میلیون بیت کوین در سال 2017 نیز از بین رفته اند. بنابراین چالش های بسیار زیاد و مهمی وجود دارد که زندگی با اقتصاد دیجیتال را تهدید می کند.

مشکلات در اقتصاد دیجیتال

  1. معاملات آهسته تبدیل ارز و تایید آن

-  سرعت انتقال معامله در بلاک چین عمومی، زمن صرف میکند و تاییدیه را به کاربران و حریم خصوصی ارائه نمی دهد.

- پلت فرم FinTech نمیتواند پهنای باند معامله در حال رشد را اداره کند و به طور فزاینده ایی در معرض سرعت تایید محدودیت حجم معامله قرار می گیرد. راه حل های کنونی بلاک چین ظرفیت حجم کمتری را برای معاملات دارند، برای مثال: عمده خورده فروشان و بانک ها نمی توانند از ارز های دیجیتال حمایت کنند و تنها به افزایش خطر هک کردن سیستم متمرکز کمک می کند.

  1. عدم امنیت

- یک کلمه عبور مخفی، رشته ایی از کاراکتر های تصادفی یا گروه بندی کلمات تصادفی را برای دسترسی به دارایی های کیف پول دیجیتال را ارائه می دهد. بنابرین به راحتی نمی توان آنها را حدس زد اما آنها می توانند به راحتی کارنسی را به سرقت ببرند و یا فراموش شوند. برای یک کلید خصوصی به سرقت رفته و یا فراموش شده هیچ پشتیبانی و کمکی وجود ندارد.


خواندن 1336 دفعه

نظرات (1)

امتیاز 0 خارج از 5 بر اساس 0 رای
This comment was minimized by the moderator on the site

متاسفانه متن ترجمه بسیار گنگ و مبهم است گویی مستقیما از مترجم گوگل کپی پیست شده!

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
Rate this post:
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

نکست مانی

نکست مانی، بستری برای پیشرفت در حوزه کریپتوکارنسی، محیطی برای ثبت آگهی رایگان کریپتو، قطعات و .... خود و همچنین صفحه اجتماعی کریپتوکارنسی 

نکست مانی

اشتراک در خبرنامه

نگران نباشید. ما از اسپم کردن متنفریم. هر زمان که بخواهید می توانید انصراف دهید!

مگ مانی در شبکه های اجتماعی