بلاک چین یک حباب سرمایه گذاری است

بلاک چین یک حباب سرمایه گذاری است
07 آگوست 2018
(0 رای‌ها)

بلاک چین یک حباب سرمایه گذاری است

بلاک چین  یا زنجیره ی بلوکی درواقع یک سرمایه گذاری است که باید راجع به آن تحقیق کرد. (به طور کلی بلاک چین یک نوع سیستم ثبت اطلاعات و گزارش است.)

بسیاری از مردم انتظار بسیار زیادی از تکنولوژی بلاک چین دارند. این امر طبیعی است، چون مجلات توزیع شده میتوانند جنبه های سنتی زندگی روزمره مردم را به طور متفاوتی نمایش دهند. با این که ممکن است این پیام به دست بسیاری از مردم نرسیده باشد ، ولی باید اذعان شود که همه پروژه ها یا ایده ها نیاز به بلاک چین ندارند.

نتیجه ی عملی این تکنولوژی برای اولین بار ، راهی تضمین شده و امن برای انتقال یک ارز دیجیتال از فردی به فرد دیگر به وسیله ی اینترنت پیدا کرد ، به طوری که هیچکس نمی تواند مشروعیت این انتقال را به چالش بکشد . جذابیت بلاک چین تقسیم بندی را می توان به روش های مختلف انجام داد. بیت کوین(پول نقد رایج در شبکه اینترنت)راه را با معرفی تکنولوژی عمومی بلاک چین به جهان هموار کرد ، احتمال شکست در این روش بسیار پایین است و باید بدانید که تنها توسط یک نهاد کنترل نمی شود. تمام اطلاعات ثبت شده در بیت کوین بلاک چین غیر قابل تغییر است، این به این معنی است که پس از ضبط شدن به صورت رسمی ، نمی توان آن را تغییر داد.

از آنجایی که تمام این اطلاعات برای همه در هر زمان قابل مشاهده است، سطح جدیدی از شفافیت روی کار می آید که یکی از بزرگترین نقاط مثبت فروش بلاک چین است؛ زیرا شفافیت برای هر صنعت یا کسب و کاری لازم است. در این مرحله از پیشرفت  ، این موضوعی  است که تنها در بلاک چین های عمومی ارائه می شود، اگر چه بلاک چین های خصوصی نیز می توانند در آینده شفافیت بیشتری را ارائه دهند.آیا در پروژه شما استفاده از بلاک چین ضروری است ؟این احتمالا بزرگترین سوالی است که تیم های زیادی باید با صدای بلند از خود بپرسند. زمانی که ICO بسیار محبوب شد، مشخص شد که بسیاری از ایده ها و پروژه ها  به بلاک چین نیاز ندارند یعنی ممکن است شرایط طبق برنامه ریزی پیش برود و اصلا از بلاک چین استفاده نشود.

این نیز بخشی از دلایلی است که 90 درصد از ICO ها و پروژه های بلاک چین به شکست می انجامند.  در حوزه ی بلاک چین جمع سپاری و جذب سرمایه گذار بسیار مورد استفاده قرار می گیرد و مردم هم معمولا علاقه زیادی به سرمایه گذاری در این پروژه ها از خود نشان می دهند. جذب سرمایه گذار در پروژه های غیرمتمرکز با استفاده از ICO انجام می شود. در این روش پروژه برای جذب سرمایه توکن های خود را برای فروش اولیه قرار می دهد و مردم با استفاده از ارزهایی مثل اتریوم و بیت کوین، به نوعی در این پروژه ها سرمایه گذاری می کنند.پروژه های زیادی وجود دارند که نسبت به کاربرد آن پروژه، پول زیادی را برای توکن ها طلب می کنند و سرمایه گذاری در آن ها اصلا به صرفه نخواهد بود.

اما مشکل اصلی ICO های کلاهبرداری است و تا کنون موارد زیادی از کلاهبرداری در ICO ها گزارش شده است.یکی از دلایلی که پروژه ها ادعا می کنند که از بلاک چین استفاده می کنند این است که می خواهند توکن های بومی خود را مطرح کنند ، این یکی دیگر از مشکلات بزرگ است که باید مورد توجه قرار گیرد. به همین ترتیب، باید دقت کرد که آیا پروژه جدید نیاز به یک بلاک چین دارد یا خیر.اجتناب از قبول کردن بلاک چین بدون تحقیق قبل از سرمایه گذاریبا هزاران پروژه که بر تکنولوژی بلاک چین تمرکز دارند -که سطوح مختلفی از موفقیت را به دست آورده اند- در این روش واضح است که مرتب سازی به روش حسابداری وجود خواهد داشت. ICO ها به طور باورنکردنی به دو دلیل معروف اند: ادعا می کنند که از روش های نوآورانه ی بلاک چین استفاده می کنند، و و دلالان انتظار دارند قیمت های نشانه گذاری شده به طور قابل توجهی افزایش یابند. هر دوی این ادعاها ممکن است هرگز به دست نیایند و انجام تحقیقات قبل از سرمایه گذاری به ویژه در سال 2018 و فراتر از آن بسیار ضروری است.

 


خواندن 1323 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, 17 مرداد 1397 01:13

نظرات (0)

امتیاز 0 خارج از 5 بر اساس 0 رای
هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
Rate this post:
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

نکست مانی

نکست مانی، بستری برای پیشرفت در حوزه کریپتوکارنسی، محیطی برای ثبت آگهی رایگان کریپتو، قطعات و .... خود و همچنین صفحه اجتماعی کریپتوکارنسی 

نکست مانی

اشتراک در خبرنامه

نگران نباشید. ما از اسپم کردن متنفریم. هر زمان که بخواهید می توانید انصراف دهید!

مگ مانی در شبکه های اجتماعی