معرفی Venezuela Petro

معرفی Venezuela Petro
19 نوامبر 2018 سید دانیال موسوی
(0 رای‌ها)

معرفی Venezuela Petro

کریپتوکارنسی جدید ونزوئلایی که "پترو" نام دارد، چیست؟

ونزوئلا به صورت رسمی پیش فروش کریپتوکارنسی خود را تحت عنوان "پترو" (petro) آغاز کرده است. نیکولاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا حدود چهار ماه پیش در 20 مارچ گفت که  " پترو متولد شد و ما به سمت موفقیت بزرگی در عرصه رفاه ونزوئلا در حرکت هستیم". بر اساس گفته های مادورو، پترو در اولین روز پیش فروش خود به 735 میلیون دلار رسیده است. به نظر میرسد که راه اندازی این کریپتوکارنسی به منظور مقابله ونزوئلا با بحران های عمیق اقتصادی و سیاسی انجام شده است. بر اساس گفته مسئولین نفت، گاز، طلا و الماس به پشتوانه پترو هستند و این کریپتوکارنسی وسیله ای برای فائق آمدن بر تحریم های آمریکا و اتحادیه اروپا است.

در ادامه توضیحاتی در مورد پترو داده شده است:

پترو چیست؟

بر اساس white paper رسمی پیترو ایده آن توسط هوگو چاوز رئیس جمهور فقید ونزوئلا مطرح شد که "ارزی مستحکم که توسط مواد خام (طلا، نفت، گاز و الماس) پشتیبانی شود" را پیش بینی کرده بود. طبق اعلامیه ای که در دسامبر 2017 انتشار یافت، پترو قصد دارد که مکمل بولیوار ارز رسمی ونزوئلا شود و کمکی برای مقابله با تحریم های آمریکا باشد. این کریپتوکارنسی از نوع pre-mined (پیش استخراج شده) می باشد به این معنا که مسئولان باید آن را استخراج و کنترل کنند. ونزوئلا 5 میلیارد بشکه نفت را به عنوان پشتوانه این ارز جدید اختصاص داده است که در نتیجه ارزش آن با ارزش یک بشکه نفت ونزوئلا گره خورده است.

از کجا میتوانید آن را بخرید؟

پترو هم از طریق پول و هم از طریق کریپتوکارنسی فروخته میشود، البته از طریق ارز محلی (بولیوار) به فروش نمیرسد. کارلوس وارگاس، مدیر اجرایی کریپتوکارنسی دولت، در اواخر ماه ژانویه به تلویزیون دولتی گفت:" پیش فروش و پیشنهاد اولیه از طریق پول و کریپتوکارنسی انجام خواهد شد". وی افزود که پس از فروش اولیه، پترو را میتوان از طریق صرافی بولیوار تهیه کرد.

در 23 مارچ نیکولاس مادورو اعلام کرد که " همه شهروندان و شرکت ها می توانند "پترو" را بر روی وبسایت اختصاصی آن بر مبنای یوان ، روبل ، لیره ترکیه و یورو به عنوان پول و از طریق کریپتوکارنسی با استفاده از کریپتوهایی چون بیت کوین، اتریوم و NEM بخرند".

پترو چقدر می ارزد؟

بر اساس گفته مسئولان، پشتوانه هر پترو یک بشکه نفت ونزوئلاست و با قیمتی معادل با یک بشکه نفت فروخته میشود. پیش از راه اندازی، مشاوران دولتی توصیه میکردند که 38.4% از پتروها باید در یک حراج خصوصی با 60 درصد تخفیف به فروش برسد.

با پترو چه چیزی میتوانید بخرید؟

وارگاس گفته که هر پترو قابلیت مبادله در صرافی های مجازی را دارد" اما به اضافه آن، تعداد زیادی از تجار هستند که شما میتوانید از کالاها و یا خدمات آنها با ساتفاده از پترو و یا سایر کریپتوکارنسی ها بهره مند شوید" وی افزود که :" در آینده ای نزدیک، ونروئلایی ها میتوانند حتی نان خود را با پترو خرید کنند"

آیا پترو میتواند اقتصاد ونزوئلا را کمک کند؟

در قیمت فعلی (هر بشکه نفت ونزوئلا 62 دلار) 100 میلیون پترو میتواند برای دولت ونزوئلا بیش از 6 میلیارد دلار درآمدزایی داشته باشد. مسئولان ادعا میکنند که این درآمد میتواند بخش مهمی از بدهی های کشور را بدهد. وزیر تجارت خارجی ونزوئلا- خوزه ویلما مورا، اعلام کرد که ونزوئلا برای واردات از برزیل با استفاده از کریپتوی پترو استفاده خواهد کرد". ویلما مورا اضافه کرد که:" گروهی از شرکت های برزیلی موافقت خود را مبنی بر دریافت پترو برای فروش مواد غذایی به ونزوئلا در تاریخ 20 فوریه – تاریخ شروع پیش فروش پترو- اعلام کرده اند".

واکنش ها به کریپتوکارنسی پترو

مجلس ملی که تحت کنترل مخالفان دولت است ایده پترو را مخدوش کرده است و به آن برچسب غیر قانونی زده است. همچنین دونالد ترامپ، دستور اجرایی را برای جلوگیری از هر گونه معاملات مالی مبتنی بر ایالات متحده در رابطه با کریپتوکارنسی نفتی ونزوئلا امضا کرد. همچنین مقامات ایالات متحده هشدار دادند که این یک "کلاهبرداری" توسط دولت رییس جمهور نیکلاس مادورو برای تضعیف دموکراسی در اوپک است.

 


خواندن 1385 دفعه

نظرات (0)

امتیاز 0 خارج از 5 بر اساس 0 رای
هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
Rate this post:
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

نکست مانی

نکست مانی، بستری برای پیشرفت در حوزه کریپتوکارنسی، محیطی برای ثبت آگهی رایگان کریپتو، قطعات و .... خود و همچنین صفحه اجتماعی کریپتوکارنسی 

نکست مانی

اشتراک در خبرنامه

نگران نباشید. ما از اسپم کردن متنفریم. هر زمان که بخواهید می توانید انصراف دهید!

مگ مانی در شبکه های اجتماعی